Аналіз на антитіла до COVID-19

Лабораторія при медичному центрі “Артем” починає проводити дослідження на виявлення в крові людини антитіл класів M та G до Коронавірусу (CoViD-19 IgM, IgG – якісне визначення). Термін виконання 1-3 робочі дні.

Тести на антитіла показують як наявність активної фази хвороби – антитіла класу IgM, так і факт перенесення коронавірусної хвороби в минулому, – антитіла класу IgG.

Лабораторний аналіз крові на антитіла IgM та IgG

На відміну від ПЛР-тесту (мазок з носоглотки та ротоглотки), який використовується як основний метод виявлення інфекції, аналізи на антитіла – додаткові методи діагностики. Лабораторний аналіз крові на наявність антитіл коронавірусу COVID-19 дозволяє уточнити стадію інфекції або дізнатися, що людина вже її перенесла.

Лабораторний тест на антитіла IgM

Антитела класу IgM імунна система починає виробляти після зараження вірусом COVID-19. Їх можна виявити в крові не раніше 5 днів від появи симптомів при симптоматичному перебігу або на 7-14 день з моменту зараження від контакту з збудником. Більш раннє та виражене збільшення рівнів антитіл IgM може бути пов’язане як з високим вірусним навантаженням, так і з більш важким перебігом захворювання. Як правило, через 2-3 місяці антитіла IgM повністю зникають. недовго циркулюють у крові. Тест визначає гострий період захворювання.

При виявленні антитіл IgM обов’язково слід здати ПЛР-тест, щоб виключити «заразність» (віруси виділення).

Лабораторний тест на антитіла IgG

Антитела класу IgG починають визначатися в крові приблизно через 2-3 тижні від моменту появи симптомів. Вони зберігаються довгий час після одужання. Наявність у крові антитіл класу IgG свідчить про стадію одужання або перенесену коронавірусну інфекцію. Вважається, що стійкий рівень IgG має вирішальне значення для формування імунної пам’яті та запобігання повторному зараженню. Тест визначає, чи перехворіла людина або хвора в даний момент.

При виявленні антитіл IgG рекомендується здати ПЛР-тест, щоб виключити «заразність» (віруси виділення) і тест на антитіла IgM, щоб виключити гостру стадію.

Навіщо визначати в крові специфічні антитіла?

На відміну від більшості інших інфекцій, у випадку з коронавірусом антитіла можуть виявлятися у незвичному порядку. Зазвичай при зараженні спочатку починають вироблятися антитіла класу IgM, і після них – антитіла класу IgG. При коронавірусній інфекції у заражених людей антитіла обох класів, IgM та IgG можуть виявлятися в крові одночасно, причому в деяких випадках IgG виявляються навіть раніше. Тому важливо здавати кількісний тест, щоб розуміти, яких антитіл на даний момент більше, яка це стадія захворювання і чи небезпечна людина для оточуючих прямо зараз.

Забір крові проводиться натщесерце або через 4 години після останнього прийому їжі.

Дослідження Ціна
1 Коронавірус, COVID-19, IgM, якісний 309 грн
2 Коронавірус, COVID-19, IgG, якісний 309 грн
3 Швидкий експрес-тест для діагностики COVID-19 400 грн

Дослідження виконуються в лабораторії за адресою: вул. Дегтярівська, 17В.
Тел. (044) 489 59 19, (044) 483 74 30

team of doctors
У нас – помірні ціни та висока якість. Чекаємо на Вас!