Показники ліпідного обміну

Показники ліпідного обміну в Києві

Ліпідограма – оцінка ліпідного обміну в крові, яка дозволяє діагностувати захворювання серцево-судинної системи, за допомогою комплексу оцінок холестерину, тригліцериду, ЛПВЩ, ЛПНГ, ЛПДНЩ. Біоматеріалом для проведення тестування є сироватка (кров беруть із вени). Показання для проведення дослідження ліпідного обміну в крові можуть бути:

  • атеросклероз
  • захворювання серцево-судинної системи
  • патологія печінки та нирок
  • цукровий діабет

Також ліпідограма призначається в тому випадку, якщо проводиться лікування протихолестериновими засобами для оцінки їх ефективності. Результати ліпідограм інтерпретує терапевт, при необхідності призначає лікування. Якщо показники ліпідограми перевищують норму, лікар встановлює діагноз “гіперхолестеринемія”. Це патологічне порушення в ліпідному обміні, як таке захворювання воно не є. Це своєрідна матриця для розвитку атеросклерозу та уражень серця.

Показники ліпідного складу крові людини

  • Загальний холестерин – показник, що відображає сукупність усіх фракцій холестерину, що циркулюють у крові. Сам собою холестерин нерозчинний у воді, тому для транспорту холестерину в організмі утворюються комплексні сполуки за рахунок зв’язування з білковими молекулами.
  • Ліпопротеїни високої щільності (ЛПВЩ) – видаляють надлишок вільного холестерину, що накопичився в периферичних клітинах. Вони транспортують холестерин у печінку, де він катаболізується з утворенням жирних кислот, або передають його ліпопротеїнам дуже низької щільності (ЛПДНЩ), внаслідок чого останні перетворюються на ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ).
  • Ліпопротеїни низької щільності (ЛПНГ) – показник, що визначає атерогенність. В побуті називають «поганим» холестерин. Швидко прикріплюється до стінок судин, які змінені патологіями. Цей тип ліпопротеїнів є найнебезпечнішим для людини, оскільки саме цей холестерин може відкладатися на стінках судин, що призводить до небезпечних станів, у тому числі до смертельного результату. Тому важливо звернути особливу увагу на рівень ЛПНГ у крові.
  • Тригліцериди – ефіри жирних кислот та гліцерину, джерело енергії біологічних процесів організму. Тригліцериди синтезуються в печінці, при цьому їхня основна частка надходить з їжею. Після прийому жирної їжі рівень тригліцеридів підвищується і залишається високим за кілька годин.

Вартість послуг, грн.

Код пос.Назва медичної послугиОдиниця виміруЦіна, грн
61Тригліцеридидослідження80
62Холестериндослідження80
63Визначення індексу атерогенностідослідження20
64Ліпопротеїди високої щільності(ЛПВЩ)дослідження110
65Ліпопротеїди низької щільності(ЛПНЩ)дослідження30
66Ліпопротеїди дуже низької щільності(ЛПДНЩ)дослідження20
К3Ліпідограма (61,62,63,64,65,66)дослідження340
team of doctors
У нас – помірні ціни та висока якість. Чекаємо на Вас!